Stalo se Vám, že maturita nedopadla podle Vašich představ a teď si kladete otázku „co po maturitě v září dál“, nebo ještě hůř „co když maturita v září nedopadne, co potom“? Ani v jednom případě to nemusí nutně znamenat, že si musíte na rok najít práci na plný úvazek. Stále máte šanci stát se studentem, dokonce řádným studentem na celý školní rok.

Pokud musíte skládat maturitu v září, řešením, jak dál, může být pomaturitní studium jazyků. Pomaturitní studium angličtiny nebo němčiny je jednoletým studiem, během kterého studujete každý den jen daný jazyk (v případě zájmu můžete přidat další jazyk jako doplňkový). Pomaturitní studium obou jazyků probíhá jen během dopoledne, a tak je potom dost času buďto na přípravu na novou maturitu, na přijímací zkoušky na vysokou školu, na brigádu nebo prostě na odpočinek a ještě jeden rok studentského života.

Přihlásit se na naše pomaturitní studium dá téměř kdykoliv, stačí vyplnit online přihlášku a zaplatit zálohu 2.000,-.

Jakmile u maturity uspějete, zůstává Vám status studenta, protože jsme zařazeni do vyhlášky Ministerstva školství (č. 19/2014 Sb. ve znění pozdějších předpisů), což znamená, že pro účely státní sociální podpory a důchodového pojištění jste stále studenty, stejně jako na středních nebo vysokých školách. Navíc budete mít status studenta už od 1.9.

V případě, že u maturity v září neuspějete, sice status studenta mít nebudete, ale studovat pomaturitní studium u nás stále můžete včetně všech ostatních výhod s pomaturitním studiem spojných jako např. splácení školného v měsíčních splátkách bez navýšení, příspěvky na každoměsíční akce, proplacení 50% úspěšně složeného certifikátu aj. Jak ale vyřešit pojištění, které bez statusu studenta musíte platit? Stačí si najít brigádu, kterou nebudete mít na Dohodu o provedení práce, ale Dohodu o pracovní činnosti, čímž za Vás vše bude platit zaměstnavatel (nezapomeňte si ale vydělat alespoň 2.500,-, protože u DPČ jsou do této částky měsíčně od plateb zdravotního a sociálního pojištění osvobozeny).

Čím dříve se k pomaturitnímu studiu přihlásíte, tím samozřejmě lépe, protože kapacity jednotlivých úrovní jsou omezeny. Není problém se přihlásit ještě před samotnou maturitou. Nejdříve přijdete na řádný zápis a v den maturity (nebo v době příprav před ní) si vezmete volno. Proto neváhejte a vyplňte přihlášku ještě dnes.